Wykusz w salonie. Kochamy go, czy nie znosimy?

Wykusz w salonie. Kochamy go, czy nie znosimy?

Niektóre elementy architektoniczne wywołują w nas skrajne emocje. Jedni je kochają, inni wręcz przeciwnie. Wykusz w salonie to jeden z tych elementów we wnętrzu, który ma albo zagorzałych zwolenników, albo przeciwników. Mało jest osób, którym jego obecność w domu jest całkowicie obojętna. W tym wpisie postaram się Wam pokazać, że nawet jeśli nie przepadacie za wykuszem, można zaaranżować go naprawdę w ciekawy i funkcjonalny sposób.

Wykusz w salonie wbrew pozorom może być bardzo funkcjonalnym i ciekawie zaaranżowanym elementem pomieszczenia. Najczęstsze aranżacje z jego udziałem to jadalnie, w których umieszcza się odpowiednio duży stół oraz krzesła lub ławki, by mógł pomieścić wszystkich domowników. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zważywszy na to, że  wykusz zazwyczaj zlokalizowany jest niedaleko kuchni. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Wykusz w salonie – najczęstsza aranżacja

Aranżacje jadalni w wykuszu mogą przybierać bardzo różne formy. W zależności od tego, czy ustawimy w nim stół okrągły, kwadratowy, czy prostokątny, uzyskamy zupełnie odmienny efekt. Wnętrze to można zaaranżować w iście pałacowym stylu – piękne, zasłony w oknach, elegancki żyrandol w stylu glamour wiszący nad stołem potrafi nadać wnętrzu luksusowego wyglądu.

Można też urządzić go nieco skromniej i przytulniej. Zamiast tradycyjnych krzeseł niektórzy inwestorzy decydują się na wykonanie siedzisk, które przylegać będą do ścian wykusza. Przy nich dopiero ustawia się dopasowany wielkością do aranżacji stół.

Okno pełne zieleni

W przypadku niewielkich wykuszów, w których zdecydowanie nie zmieści się stół, można wykonać zupełnie inną aranżację. Szeroki parapet oraz dobrze doświetlone wnętrze to miejsce wprost idealne dla roślinności. Można więc pokusić się o urządzenie w nim zielonego, pełnego pięknych kwiatów zakątka.

Niczym z amerykańskich filmów

Kojarzycie z pewnością zagospodarowanie wykuszy w pokojach dla nastolatków, jakie mamy czasem okazję oglądać w amerykańskich filmach? W podobny sposób można zaaranżować niewielki wykusz w salonie. Szerokie, wygodne siedzisko urządzone w takim miejscu to wprost wymarzone miejsce na zatopienie się w lekturze. Wygodne, dające poczucie intymności, a do tego dobrze doświetlone. Pod siedziskiem można urządzić dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Miejsce do pracy

Jeśli potrzebujemy miejsca do pracy, a w domu  nie ma dodatkowego pokoju, który można by przeznaczyć na ten cel, niewielki wykusz to wprost wymarzona przestrzeń na ustawienie dopasowanego do wielkości wnęki biurka. Jasne wnętrze i dużo miejsca powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Mini barek

Jeśli marzył Ci się barek w kuchni, ale brakuje na to miejsca, mały wykusz w salonie to przestrzeń wręcz stworzona do takiej aranżacji. Wystarczy wkomponować w nią blat, ustalić przy nim krzesła barowe a zyskasz ciekawą i bardzo przyjemną przestrzeń, w której miło będzie delektować się kawą z przyjaciółmi.

Jak widzisz, pomysłów na wykusz w salonie może być całkiem sporo. Nie musi to być nudna przestrzeń. Wręcz przeciwnie. Odpowiednio zaaranżowana będzie i funkcjonalna i ciekawa.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge