Ozdobne opakowania - przykłady i zastosowania

Ozdobne opakowania – przykłady i zastosowania

Doskonały sposób na dobre pierwsze wrażenie podczas wręczania prezentu? Na ratunek w takich okolicznościach przychodzą nam ozdobne opakowania. Ich wybór jest bardzo szeroki. To pozwala dopasować opakowanie do konkretnego produktu oraz okoliczności.

Jakie kryteria należy stosować, wybierając ozdobne opakowania? Oto kilka wskazówek.

Kluczowy jest rodzaj uroczystości

Jedną z największych gaf, jakie można popełnić, jest niewłaściwe dobranie opakowania do konkretnej okoliczności. Dostępne na rynku opakowania są bardzo zróżnicowane. Różnią się między sobą formą, rozmiarem, rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, oraz innymi szczególnymi cechami, takimi jak na przykład nadruk, wytłoczenia itd. Równie dużo jest okoliczności, w których takie opakowania znajdują zastosowanie. Dostosowanie rodzaju opakowania do okoliczności jest bardzo ważne.

Wyobraźmy sobie: walentynki, mikołajki, chrzciny, ślub, urodziny i wiele innych okazji, z powodu których wybieramy ozdobne opakowania. W każdym z tych przypadków oczekujemy innej ich formy i designu.

Ważny jest również wiek

Należy pamiętać, że małe dziecko, nawet jeśli wręcza prezent z powodu niezwykle uroczystej okoliczności, może robić to w innym opakowaniu niż osoba dorosła, czy starsza. Bardzo istotny jest również wiek osoby, której prezent wręczamy. Opakowania, w których dajemy prezent małemu dziecku, najczęściej są bardzo kolorowe i opatrzone bajkowymi motywami.

Bardziej i mniej ozdobne opakowania

Warto zwrócić uwagę również na to, że nawet wśród ozdobnych opakowań znajdą się takie, które będą bardziej lub mniej dekoracyjne. Na niektórych znajdziemy nadruk, który wprost wskazuje, w jakich okolicznościach można ich użyć (Happy birthday, Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej itd.), inne sami musimy dopasować do konkretnej okoliczności. Możliwe jest również wykonanie opakowań na indywidualne zamówienie. Na to jednak rzadziej
decydują się odbiorcy indywidualni, a częściej firmy, które składają zamówienia hurtowe.

Rozmiar i kształt i prezentów

Różne rodzaje opakowań (pod względem wielkości, materiału i formy) pozwalają na dobór właściwego produktu opakowaniowego do konkretnego prezentu. Wystarczy wyobrazić sobie przedmioty o nietypowych kształtach lub wielkogabarytowe, by zrozumieć, że nie wszystkie z nich zmieszczą się do torebki na prezenty, a standardowe ozdobne opakowania nie będą do nich pasować. W takich okolicznościach można zdecydować się na papier do pakowania, duże, ozdobne pudełko albo ograniczyć się do przewiązania prezentu wstążką.

Opakowanie rozbudza wyobraźnię

Czy zastanawialiście się kiedyś, do czego właściwie służą ozdobne opakowania? Pakujemy pięknie prezenty, aby ten, kto je dostanie, mógł je po chwili rozpakować… W rzeczywistości ich rola jest jednak bardzo ważna. Gustownie zapakowany prezent jest wyrazem naszego szacunku do drugiej osoby, a czasem wskazuje też na uczucia, jakimi ją darzymy. To bardzo ważne, dlatego nie powinno się bagatelizować tego, jak prezent zostanie zapakowany. Z drugiej strony opakowanie rozbudza wyobraźnię osoby, której wręczamy podarek i jest zapowiedzią tego, co znajduje się w środku.

Od sposobu, w jaki zostanie spakowany prezent, zależy bardzo wiele – pierwsze wrażenie, radość i zaskoczenie osoby, którą chcemy obdarować, ale także późniejsze relacje, które budują się na bazie takich doznań. Na szczęście ozdobne opakowania to szeroki asortyment, który pozwala dopasować konkretny produkt opakowaniowy do okoliczności, rodzaju podarku oraz wieku konkretnych osób.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge