Lampy łazienkowe – metalowe, drewniane, a może z tworzywa?

Łazienka jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Tu skupia się nasz czas na porannej toalecie, wykonywaniu makijażu, relaksujących kąpielach. Sprzątaniu, praniu i rozwieszaniu pachnącej odzieży. Jest miejsce na kosmetyki, środki czystości, nierzadko ręczniki oraz zapachowe świeczki czy mydełka, która z jednej strony urozmaicają aranżację, z drugiej zaś przydają się podczas długich kąpieli. Nawet detal może mieć znaczenie, a takim detalem, choć wcale niemałym, są materiały, z jakich wykonane zostają oprawy oświetleniowe. I dziś przyglądamy się właśnie im.

Oświetlenie z dominacją metalu

Oprawy oświetleniowe, które w dużej mierze obfitują w zastosowanie metalu, błyszczącego czy też matowego, są bardzo estetyczne i eleganckie. Materiał ten jest na tyle uniwersalnym, że z powodzeniem może zagościć w łazienkach klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Zawsze świetnie się prezentuje, a dopracowane projekty sprawiają, że zyskujemy na wysokich jakościowo lampach.

Ta jakość jest bardzo ważna. Wybór najtańszych produktów, niewiadomego pochodzenia może się okazać kompletnie niezadowalającym. Niska jakość szybko ujrzy światło dzienne. W przenośni i dosłownie. Dlaczego? Bo ta niby metalowa warstwa okaże się być właśnie, tylko i wyłącznie warstwą. Łuszczącą się, schodzącą z oprawy i odkrywającą nieestetyczną konstrukcję wewnętrzną.

Gdy wybieramy lampy łazienkowe, które obfitują w metal, warto postawić na wykonania wysokiej jakości. Sprawdzonych producentów i znane projekty. Choć ich cena będzie wyższą, to jednak konstrukcja oświetleniowa nie uraczy nas brakiem trwałości i coraz gorszym wyglądem.

Naturalnie, czyli z drewna

Wykonania z wykorzystaniem naturalnych materiałów są wciąż w modzie. Pośród opraw oświetleniowych nie brakuje projektów, które wykorzystują wyjątkowo prezentujące się drewno. Co więcej, drewniane lampy nie kojarzą się już tylko i wyłącznie z łazienkami tradycyjnymi czy też urządzonymi w stylu rustykalnym. Drewno goszczące pośród najbardziej designerskich projektów, nadaje lampom wyjątkowego wyrazu. Charakteru i nuty subtelności, które całość czynią wyjątkową.

Drewniane lampy łazienkowe z powodzeniem wpiszą się w klimat aranżacji minimalistycznych, współczesnych i surowych. Właśnie dzięki tak podziwianemu rysunkowi drewna, te surowe i proste, choć nowoczesne łazienki, przestają być zimne i mało przyjazne.

Tworzywa sztuczne

Na koniec do wyboru mamy jeszcze oprawy oświetleniowe, które bazują na wykorzystaniu tworzyw sztucznych. Tutaj przewagę ma dostępność rozmaitych kolorów. Najbardziej fantazyjnych wykonań, które, jeśli tylko są wysokiej jakości, także potrafią zachwycić. Tworzywo sztuczne nie musi wyglądać banalnie i tandetnie. Oferta jest na tyle bogatą, by znaleźć oprawę, która i w takiej kompozycji spełni nasze oczekiwania.

Wystarczy dobrać lampę do aranżacji łazienki, zadecydować o tym, który materiał i wykonanie bardziej przypada nam do gustu. Do tego wziąć pod uwagę odporność na warunki panujące w łazience i wyjątkowa aranżacja gotowa. Voilà!

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge