Kolory do łazienki – poznajemy moc barw

Kolory do łazienki, które wybieramy najczęściej, to odzwierciedlenie naszych aranżacyjnych upodobań. Zwykle kierujemy się własnymi gustami i oczywiście metrażem łazienki. Chcemy również bez problemu dobrać dekoracje i dodatki, które będą dopełniać całości. I wreszcie łazienka ma łączyć funkcjonalność z atmosferą relaksu. Nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną kwestię odgrywać będą barwy! Co więcej, to nieprawda, że trzeba rezygnować z czerni czy wręcz „żarówiastych” kolorów.

Kolory do łazienki – bezpieczna biel

Biel optycznie powiększa pomieszczenia. W łazienkach, w szczególności tych małych, sprawdzi się wyśmienicie. Można liczyć na wrażenie czystej, higienicznej przestrzeni, a o to przecież chodzi w łazience. Kolor biały wybieramy również dlatego, że ceramika występuje głównie w tej barwie. Jeśli jednak chcemy uniknąć efektu, gdzie jasne kolory do łazienki uczynią ją mdłą i bez wyrazu, pokuśmy się o kontrastowe dodatki. Do bieli możemy dobrać praktycznie każdy kolor. Najpopularniejsze zestawienia przewidują miejsce na szarości, beże, a do tego drewniane elementy. Te ostatnie ocieplają chłodne przestrzenie.

Luksusowa czerń

Czarny odcień kojarzy nam się z luksusowymi markami. Nie tylko samochodów, produktów, firm. Ten luksus znajduje swoje miejsce w wielu łazienkach. Owszem – czerń optycznie pomniejsza, w nadmiarze przytłacza i wprowadza w depresyjny wręcz nastrój. Znajdziemy jednak łazienki, gdzie aranżacja niemalże cała w czerni, minimalistyczna i uzupełniona o kontrastową biel lub żywe, tęczowe barwy, zaczyna być wyrafinowaną. Poza tym, jak każdy kolor, tak i czerń ma swoje odcienie. I zawsze prezentuje się w inny sposób, w zależności od wybranych materiałów.

Zielony – kolor natury

Zielony z powodzeniem wpisuje się w założenie, jakie stanowią dobrze dobrane kolory do łazienki. To barwa związana z naturą, a w łazienkach lubimy naturalne akcenty. Takie aranżacje zawsze są oryginalne, przyjazne i zachęcające do relaksu. Poza tym świetnie komponują się z pomarańczem.

Zieleń można przełamać także bielą lub uzupełnić o odprężający odcień – żółty. Skoro tkwimy w temacie natury, ponownie dopełniamy ją o drewniane dodatki, a nawet więcej niż dodatki! Takie wnętrza sprawiają, że dobrze się w nich czujemy. Zielony relaksuje nasze ciało i umysł. Z kolei jego odcieni znajdujemy tyle, że każdy jest w stanie wybrać perełkę do swojej łazienki.

Umiejętne łączenia

Niezależnie od tego, jakie kolory do łazienki wybierzemy, musimy pamiętać o jej metrażu. Ponadto oświetleniu, które ma być praktyczne, ale i w padających snopach światła dany kolor będzie się prezentował w ściśle określony sposób.

Nie musimy stawiać na wypróbowane, bezpieczne i uniwersalne zestawienia, jeśli liczymy na indywidualny wystrój łazienki. Niechaj jednak kolory do łazienki relaksują podczas kąpieli, a pobudzają rankiem, nie zapominając o praktycznym wydaniu.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge