Jak zadbać o meble ogrodowe poza sezonem?

Zimą chowamy ogrodowe rzeczy, w tym meble, by nie przesiąknęły wilgocią i następnego sezonu znów nadawały się do użycia. Zabezpieczamy rośliny, przenosimy zabawki i narzędzia oraz akcesoria, które narażone na działanie opadów, a także niskiej temperatury, mogłyby ulec zniszczeniu. Szukamy również dodatkowych sposobów na zabezpieczenie, bo przeniesienie na przykład mebli ogrodowych, z jednego miejsca w drugie, nie zawsze wystarcza. W jaki sposób uchronić krzesła, fotele czy stolik przed mroźną zimą?

Sucho i ciepło

Meble przenoszone z ogrodu, powinny znaleźć swoje miejsce tam, gdzie jest sucho i ciepło. Obydwa warunki muszą zostać spełnione, inaczej wilgoć zacznie niekorzystnie wpływać na każdy produkt, niezależnie od materiału, z jakiego ten został wykonany. Przydaje się dodatkowa ochrona przed zabrudzeniami, w tym kurzem, którego nie da się uniknąć. Ogrodowe meble nierzadko lądują w schowkach, garażach i przydomowych warsztatach, gdzie bierzemy się za rozmaite czynności, zostawiamy bałagan, stąd nietrudno nawet o uciążliwe zabrudzenia. Jak sobie z tym poradzić?

Warto zainwestować w specjalny pokrowiec na meble. Można go dopasować do kształtu mebli, wybrać ten, który jest na tyle duży, by szczelnie zakrył cały komplet – stół i krzesła. Meble ogrodowe zabezpieczone w ten sposób, są chronione przed działaniem wody i wilgoci. Jednocześnie zostaje zachowany naturalny przepływ powietrza, co jest szczególnie ważne dla mebli wykonanych z drewna, podatnych na zawilgocenie, gnicie i pleśnienie, a także ataki grzybów. Gdy nadchodzi sezon, pokrowiec wystarczy zdjąć, złożyć i schować, a meble znów mogą spełniać swoje funkcje w ogrodzie.

Pokrowce na meble ogrodowe, dedykowane konkretnym produktom, sprawdzają się najlepiej, bo są idealnie dopasowane do kształtu i rozmiarów danych mebli. Z tego względu dobrze jest decydować się na ich zakup w punktach, w których również były wybierane meble. Ich atutem jest nie tylko odporność na wodę, ale i na promieniowanie słoneczne oraz inne warunki atmosferyczne.

Miejsce na poduszki i akcesoria

Krzesła, stoły, fotele, podnóżki i pozostałe meble ogrodowe, mamy już schowane i zabezpieczone. Co jednak zrobić z ozdobnymi poduszkami, a także dodatkowymi akcesoriami? Dobrym pomysłem jest zakup specjalnych skrzyń i szafek, które mogą być użytkowane zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Wykonane z tworzyw przypominających naturalne materiały, świetnie wpisują się w otoczenie. Są estetyczne, funkcjonalne, a przede wszystkim chronią przechowywane w nich elementy.

Jest to najwygodniejszy i stosunkowo niedrogi sposób na przechowywanie oraz zabezpieczanie mebli i użytkowanych akcesoriów. Przy tym estetyczny, stylistyką wpisujący się w przestrzeń, gdzie będą swoje miejsce zajmowały meble i dodatki, na czas zimowego sezonu. Mając na względzie właściwości i wygląd produktów, które każdego roku użytkowane są na zewnątrz domostwa, warto zainwestować w takie artykuły, spełniające funkcje ochronne.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge