Folie i przekładki zabezpieczające – pakowanie asortymentu

Do pakowania asortymentu może nam posłużyć znacznie więcej produktów, aniżeli tylko i wyłącznie, powszechnie wybierane kartony. Niekiedy stawiamy na wykorzystanie ścinków materiałów czy też starych gazet, by zabezpieczyć pakowaną zawartość. A rynek podsuwa nam przecież tyle produktów! Poznajmy je i sprawdźmy, co i kiedy będzie się najlepiej sprawdzać.


Fundamentem karton, a co wewnątrz?

Zarówno podczas domowych porządków, jak i na czas remontu, przeprowadzki lub wysyłając paczkę do bliskich, wewnątrz kartonów umieszczamy nierzadko bardzo delikatne i kruche rzeczy. Od sposobu zabezpieczenia zależy, czy zawartość przetrwa cało podróż na drugi koniec kraju lub zagranicy, a zapakowane elementy w domu, nie zostaną uszkodzone podczas czynności remontowych lub wynoszenia pudeł na strych.

Teoretycznie najtańszy sposób na zabezpieczenie podatnej na uszkodzenia zawartości, to zastosowanie starych gazet lub ścinków materiałów. Niestety często okazuje się, że takie sztuczne wypełniacze nie spełniają swoich funkcji. Ponadto dokładają wagi do kartonu z zawartością, który i tak jest już ciężki. Trudniej coś udźwignąć i przenieść, a koszty wysyłki dla paczek rosną. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zastosowanie folii bąbelkowej lub specjalnych przekładek kartonowych, które oferuje chociażby producent opakowań. Wbrew pozorom nie są to drogie akcesoria, a jednak bezcenne względem zawartości naszych kartonów.

Dlaczego folie, a nie tanie gazety?

Zabezpieczenie wnętrza paczki gazetami bądź kawałkami materiałów, to nie tylko kwestia większej masy paczki, jak i wyższych kosztów wysyłki. Stare gazety nie zapewniają ochrony przed uszkodzeniami, są „ostre”, podatne na przerwanie, jak i zawilgocenie. Jeśli karton będzie transportowany, nawet krótki czas, na zewnątrz, zacznie się zmagać z warunkami atmosferycznymi. Co za tym idzie, do wnętrza może się dostać wilgoć – śnieg, deszcz. Papier przemoknie, przestanie zapewniać jakąkolwiek ochronę. Zacznie się przylepiać do transportowanych rzeczy – brudząc, pozostając trwałe ślady z tuszu drukarskiego.

Folia bąbelkowa zapewnia doskonałą ochronę nawet dla najbardziej kruchych i podatnych na uszkodzenia produktów. Przy tym jest lekka i można ją ponownie wykorzystać. Dość dokładnie wypełnia wolne miejsca w kartonie z zawartością, a przy tym jest odporna na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych.

Dodatkowo można zastosować tekturowe przekładki zabezpieczające. Przy ich pomocy uzyska się efekt oddzielenia poszczególnych elementów od siebie, jeśli na zawartość składa się kilka produktów.

Wybierając specjalnie przeznaczone do pakowania akcesoria, tak naprawdę oszczędzamy czas i pieniądze, a nasze rzeczy docierają do miejsca docelowego, cało i bezpiecznie.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge