Folia bąbelkowa - całkiem na poważnie i półserio

Folia bąbelkowa – całkiem na poważnie i półserio

Folia bąbelkowa może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Sprawdza się w branży e-commerce, ogrodnictwie, a także budownictwie. Co ciekawe, znajduje też zastosowanie jako oryginalny materiał w branży odzieżowej i dostarcza specyficznej, choć czasem uzależniającej rozrywki. Które z tych zastosowań najbardziej Cię zaskoczyły?

Folia bąbelkowa i transport na odległość

Choć folia bąbelkowa jest stosunkowo młodym opakowaniem (została wynaleziona w 1957 roku), niedługo po wprowadzeniu na rynek weszła na stałe do powszechnego użycia. Szybko stało się oczywiste, że w niektórych branżach trudno będzie się bez niej obejść. W jej rozpowszechnieniu z pewnością pomógł intensywny rozwój branży e-commerce i pojawienie się na rynku wielu sklepów internetowych.

Jako doskonały materiał do pakowania folia bąbelkowa świetnie sprawdza się do zabezpieczania przesyłanych towarów. Może służyć do ich owijania, dzięki czemu amortyzuje wstrząsy oraz drgania i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi na skutek uderzenia lub upadku. W innym przypadku znajduje zastosowanie jako wypełniacz do paczek. Jej wysoka skuteczność wynika ze struktury folii. Niezliczona ilość niewielkich, wypełnionych powietrzem pęcherzyków przy odpowiednim zastosowaniu folii może być gwarantem bezpieczeństwa przesyłanych towarów.

Do czego służy w ogrodnictwie?

Z folią bąbelkową zaprzyjaźniły się też osoby związane z branżą ogrodniczą oraz sadownictwem. Tu wykorzystuje się jej właściwości termoizolacyjne, a te, jak się okazuje, są doskonałe. Zdarza się więc, że w okresie przymrozków ogrodnicy zabezpieczają za pomocą folii bąbelkowej wrażliwe rośliny. Wystarczy owinąć nią te, które są najbardziej narażone na przymrozki. Warto jednak pamiętać, że folia bąbelkowa nie przepuszcza powietrza. Dlatego należy w niej zrobić niewielkie otwory wentylacyjne. Z jednej strony pozwoli to ochronić roślinę, z drugiej umożliwi do niej stały dopływ powietrza.

Zabawa folią bąbelkową

Jak już wiemy, folia bąbelkowa służy poważnym zastosowaniom, ale jest również wykorzystywana do rozrywki. Tę zapewnia strzelanie z jej pęcherzyków. Co ciekawe, jest to tak wciągająca zabawa, że czasem trudno się jej oprzeć. Doświadczyło tego wiele osób, a niektórzy twierdzą nawet, że strzelanie z folii bąbelkowej potrafi uzależniać.

A jak stosować ją w branży odzieżowej?

Ten pomysł naprawdę może zaskakiwać. Eleganckie kurtki i płaszcze z folii bąbelkowej wyglądają bardzo efektownie. I choć nie są w powszechnym użyciu, otrzymały nagrodę w ogólnopolskich konkursach modowych. Na taki niecodzienny pomysł wpadły uczennice białostockiej odzieżówki. Niektóre ubrania z folii bąbelkowej są też w sprzedaży. Czy cieszą się dużym zainteresowaniem? To pozostawiam już Waszej ocenie.

Jak wyglądałoby nasze codzienne życie bez folii bąbelkowej? Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, byłoby znacznie trudniejsze. Niektóre z jej zastosowań mogą przejąć inne materiały, ale są i takie, gdzie folia bąbelkowa okazuje się niezastąpiona. Warto o tym pamiętać, pakując kolejną przesyłkę, wykorzystując do zabezpieczania delikatnych przedmiotów kopertę bąbelkową albo chroniąc rośliny przed przymrozkiem.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge