Celofan - czym jest i do czego służy?

Celofan – czym jest i do czego służy?

Gustowne pudełko, elegancko zawiązane wstążki, a może ładna torba? Sposób, w jaki zapakowany zostanie prezent, świadczy o stosunku darczyńcy względem osoby obdarowywanej. Istotnie podnosi estetykę przekazywanego przedmiotu i pozwala na podniesienie jego rangi. Sprawia też większą przyjemność osobie, która otrzymuje prezent oraz rozbudza w niej ciekawość na temat zawartości opakowania.

W dzisiejszych czasach producenci opakowań dostarczają na rynek cały szereg produktów, które pozwalają na samodzielne pakowanie prezentów o różnych rozmiarach, przeznaczeniu oraz wartości. Konsumenci do wyboru mają wiele eleganckich pudełek, które wystarczy tylko przewiązać wstążką lub nakleić na nie delikatną ozdobę; toreb  stanowiących gotowe opakowania niewymagające jakichkolwiek dodatkowych starań ze strony osoby dającej prezent; a także wstążki, rafie i szereg innych produktów.

Jednym z najbardziej cenionych na rynku opakowań, które wymaga jednak nieco więcej zaangażowania w stworzenie efektownej otoczki dla prezentu, jest arkusz foliowy celofan. O jego funkcjonalności świadczy szerokie oraz zróżnicowane zastosowanie.

Czym jest celofan?

Aby lepiej zrozumieć fenomen tego opakowania i jego popularność zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, trzeba go lepiej poznać.

Celofan jest przezroczystą lub barwioną, charakterystycznie szeleszczącą folią. Wytwarzany jest z folii polipropylenowej. Inną cenioną cechą tego produktu jest połysk, który sprawia, że zapakowane wewnątrz przedmioty wyglądają bardzo efektownie i elegancko. Celofan podkreśla kolor umieszczonych wewnątrz przedmiotów i podnosi wrażenia estetyczne.

Wykorzystując go do pakowania prezentów, należy pamiętać o zaopatrzeniu się we wstążkę lub rafię, za pomocą której zawiążemy folię i zabezpieczymy prezent przed wysunięciem się ze środka. Wiązanie powinno stanowić dodatkowy element dekoracyjny opakowania, co pozwoli na stworzenie przyjemnych doznań wizualnych.

Do czego służy folia celofanowa?

Zastosowań celofanu jest całe mnóstwo. Począwszy od pakowania słodyczy, świątecznych i ślubnych dekoracji, kosmetyków i niektórych artykułów spożywczych. Powszechnie wykorzystywany jest również w kwiaciarniach, gdzie przy jego pomocy powstają efektowne bukiety, nie tylko okolicznościowe.

Chętnie korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Podnoszą w ten sposób estetykę oferowanych produktów, co doskonale wpływa na sprzedaż. Szczególnym zainteresowaniem zapakowane w folię celofanową produkty cieszą się w okresie przedświątecznym, mikołajek, walentynek i innych stwarzających możliwość do obdarowywania się drobnymi upominkami okazji. Właśnie z tego względu szczególną grupę odbiorców tego opakowania stanowią firmy nastawione na sprzedaż drobnych upominków, prezentów i podarków. Ich zapotrzebowanie na celofan jest stosunkowo duże. 

Warto wiedzieć, że arkusze folii celofanowej dostępne są w wersji przezroczystej i barwionej, tak jednolicie, jak i z wykorzystaniem różnorodnych wzorów. Z tej drugiej opcji chętnie korzystają kwiaciarnie. Poszerzają w ten sposób swoją ofertę i różnorodność oferowanych bukietów.

Ocena

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge